Kawiarnia Bonjour

wszystko o młynkach do kawy

Czy młynki do espresso są rzeczywiście potrzebne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zadaje sobie jedno bardzo proste pytanie – czy młynki do espresso są rzeczywiście potrzebne? Porządny młynek jest oczywiście niezbędnym elementem, aby móc w 100% cieszyć się prawdziwym aromatem kawy. Tradycyjna kawa mielona fabrycznie nadaje się jedynie do kawiarki albo do zalania gorącą wodą. Niestety nie można wykorzystać jej potencjału do espresso. Zbyt grubo mielona kawa jest bardzo wodnista, dlatego też bardzo trudno jest uzyskać gęsty napar.

Młynki do espresso przelewowego

Zwykła kawa mielona fabrycznie w przypadku ekspresu przelewowego albo dripa jest niestety zmielona zbyt drobno. Kawa taka będzie zatykać filtry, a co najgorsze znacząco wydłuży się czas parzenia, przez co kawa będzie bardzo gorzka. Pamiętać należy również i o tym, że kawa zaraz po zmieleniu traci ponad połowę swoich drogocennych właściwości, dlatego też warto jak najszybciej postawić na porządny młynek do espresso. Nawet najlepsze opakowania próżniowe nie pozwolą zachować idealnych walorów smakowych i zapachowych. Oryginalne młynki do espresso od renomowanych producentów to must have każdego miłośnika czarnego trunku.

Wysoka jakość kawy

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że najlepsze jakościowo kawy praktycznie nigdy nie są mielone. Można je kupić wyłącznie jako całe ziarna, dlatego też warto mieć w domu porządny młynek do espresso. Producenci do mielonki używają wyłącznie słabej jakości kawy. Porządny młynek do espresso to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci.