Kawiarnia Bonjour

wszystko o młynkach do kawy

Młynki do kawiarki – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie

Jeszcze kilka lat temu smaczną kawę można było wypić jedynie w profesjonalnej kawiarni. W dzisiejszych czasach dzięki nowoczesnym młynkom do kawiarki praktycznie każdy może zostać domowym baristą i zaskoczyć swoich sąsiadów pyszną kawą. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie młynków do kawiarki.

Niezawodne młynki do kawiarki

Niezależnie od tego, czy interesuje nas kawa z ekspresu, kawiarki albo aeropressu to kluczem do sukcesu jest zawsze świeżo zmielona kawa przed zaparzeniem. Z całych ziaren nie da się zaparzyć dobrej kawy, dlatego też warto postawić na wysokiej klasy młynki do kawiarki. W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się, czy wybrać młynek żarnowy czy ostrzowy. Ostrzowe młynki do kawiarki są tańsze i jak łatwo się domyśleć gorsze. Niestety nawet najlepszy sprzęt rozcina ziarna na nierówne kawałki, przez co powstaje bardzo dużo pyłu kawowego. Co gorsze podczas mielenia w młynkach ostrzowych kawa jest bardzo mocno podgrzewana i traci swój niesamowity aromat.

Młynki żarnowe

Zdecydowanie lepszym wyborem są popularne młynki żarnowe, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Młynki wykonane są z bardzo trwałego materiału. Co najważniejsze żarna ścierają, a nie tną ziarenka kawy. Godne polecenie są przede wszystkim te modele młynków do kawy, które posiadają regulację stopnia zmielenia. Warto wspomnieć również i o tym, że podczas mielenia kawa nie jest podgrzewana, dzięki czemu zachowuje cały swój niesamowity aromat.